| Francesco210 a întrebat:

Salut,am avut un accident si am fost umflat si vânăt la ochi, acum mi se pare ca am ochiul mai mic ca celalalt, e posibi?
Au trecut 6 luni de atunci

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la oftalmolog, noi nu suntem medici si nu stim.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu avem de unde sti, mergi la medic pentru a afla la sigur.

| VoidEternal a răspuns:

Daca accidentul a fost suficient de serios si tesutul sanatos a fost inlocuit de tesut cicatrizat, nu e exclus. Cu siguranta nu e anatomic imposibil, pot exista consecinte permanente in urma traumatismelor daca sunt suficient de severe.

| Francesco210 explică (pentru VoidEternal):

Habar n am, am fost doar vănat ca si cum am fost batut

| LisaJulie a răspuns:

Tu ce alifie ai folosit? Trebuia sa te consulți periodic cu medicul! Asta cu loviturile la ochi și față nu e de joaca!

| Francesco210 explică (pentru LisaJulie):

Nu am folosit nimic

| LisaJulie a răspuns (pentru Francesco210):

În acest caz trebuie sa mergi la medicul de familie sa îți dea o alifie! Nu e de glume cu umflaturile în zona ochilor

| LisaJulie a răspuns (pentru Francesco210):

Eu cand aveam 11-12 ani m-am îmbolnăvit la ochi! Am făcut o buba din cauza prafului! Ideea e ca mama nu a avut timp sa ma ducă la medic asa ca eu din prostia mea, pentru ca la 11 ani nu prea știam ce inseamna lovitura la ochi și cât de grava poate deveni am luat singura o alifie pentru ochi din casa

| LisaJulie a răspuns (pentru LisaJulie):

Pentru ca și mama a folosit aceeași alifie când a avut probleme cu ochii

| LisaJulie a răspuns (pentru LisaJulie):

Normal ca nu a mers și s-a agravat! M-am dus intr-un final la medic și mi-a dat o alifie corecta

| LisaJulie a răspuns (pentru LisaJulie):

Niciodată sa nu iei tratament de capul tău! Trebuie sa discuți cu medicul de familie