| Twister09 a întrebat:

Salut, am avut un dinte plombat care ma tot durea, programare la medicul dentist am doar in 11 ca doar atunci a avut loc. Și nu am mai putut de durere, și am fost la urgente, și mi-o dat plomba jos, și mi-o omorât nervul sau mi la scos afara.
Întrebarea mea e de când mănânc pe partea aia cu dintele, încă ma doare?
Doar când mananc pe partea aia ma doare, oare de ce?
Oare cum nu am plomba pusa? Sau și îmi întra mâncare la el de aceea ma doare?
În 11 ma duc și îmi pune plomba și medicament ce mai trebuie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca a scos nervul nu ar trebui sa mai doara zic eu
dupa ce ti-a scos nervul la acea masea care te durea ti-a pus o plomba provizorie nu?
bine faci ca mergi pe 11 aprilie la medicul tau stomatolog sa vada despre ce mai este vorba acolo

| sierra1 a răspuns:

"Doar când mananc pe partea aia ma doare, oare de ce?
Oare cum nu am plomba pusa? Sau și îmi întra mâncare la el de aceea ma doare?"

da, de 2 x da

| dullcat a răspuns:

Vei afla cand mergi la medicul dentist.E posibil ca a mai ramas o bucata din nerv pe acolo, cine stie acum...Pe viitor incearca sa te duci la controlul periodic tocmai ca sa nu mai ajungi in astfel de situatii urate.Bafta.

| Dragobeta a răspuns:

Stiu ca daca e scos nervul nu mai doare. Dar a acoperit caria cu ceva? De ce zici ca intra mancare? Poate de aia doare, ca se infunda acolo.
Vezi tu pe 11 ce iti face.

| SuNaM a răspuns:

Sunt destul de sigur că doar ți-a amorțit nervul astfel încât să poți aștepta până pe 11. Mai ales daca i-ai zis că alt doctor are programate cu tine, omul doar te-a ajutat că sa nu se bage peste celălalt doctor. Nervii de obicei se scot și asta însemna operatie. Doar ți l-a amorțit. Ar trebui sa îi dai mesaj doctorului tau dentist ( că așa e normal sa tii legătură pe what's app cu doctorul tau ) și să îți dea un calmant.