| Allen1998 a întrebat:

Salut,am cazut si mi s-a umflat degetele si toata palma nu stiu ce sa fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Compresă rece pentru retragerea edemului în urma traumatismului suferit.
Pa, pa.

| doctoressa a răspuns:

Aplica un unguent antiinflamator si gheata local si mergi cat mai repede la medic/urgente.
http://www.i-medic.ro/......r-de-brate

| StochirleaAlexandra a răspuns:

Du-te la doctor.

| Axin_Luci_1984 a răspuns:

Puneti pungi cu gheata foarte rece(3, 4 pungi) daca nu-ti trece du-te la doctor

| GigiMD a răspuns:

O tii bandajata. Daca simti ca nu trece in o zi, te duci la medic. Daca o poti misca atunci e bine, o sa treaca trebuie doar sa nu o fortezi.

| Rugina_Alex_1999 a răspuns:

Simplu. Cere parerea medicului ca poate fi serios...

| Allen1998 explică:

Cu ce unguent propuneti sa imi dau?