| b8g2x9 a întrebat:

Salut, am decis sa ma rad la baza penisului, fiind pentru prima data asta. Dupa asta mi s`a inrosit putin pielea si au aparut ici cole` cate o bubita ca un cos,, care se poate sparge", m`am iritat asta sigur, da este grav? sa stau si sa astept ca trece singura iritatia? mersi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Incearca data viitoare cu crema epilatoare, dupa ce faci in prealabil un test de alergie.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Da trece.Iti spune o femei care a patit de multe ori asta.Trece.Dar de ce ai facut-o? Asa a mai sexi, ti-a cerut cineva? Pentru cultura mea generala!

soothe
| soothe a răspuns:

Tinere domn, gusturile nu se discuta. Nici ale dumitale nici ale sfatuitorului/-ei dumitale. Decat sa te razi mai bine folosesti o unealta mai acatarii: http://www.consumer.philips.com/......62/cat/ro/
Iritatia este din cauza faptului ca ai taiat firele de par prea aproape de piele si unele nu isi mai gasesc drumul inapoi. Iti vor apare ca niste cosuri. Este bine sa le dai toate atentia pentru ca unele fire de par nu pot iesi si se vor incolaci sub piele si se pot infecta.
Mainaria care ti-am recomandat-o e proiectata ca sa te fererasca de asemenea probleme.
Este bine sa eviti folosirea unei masini de barbierit "acolo". pentru ca daca te tai din greseala, pierderile sunt mari. Si daca tot te-ai apucat, fa curatenie generala.

| drpopa a răspuns:

Ai facut o pseudo foliculita sau chiar foliculita aceasta apare dupa epilare, ras poti folosi unguent Fluocinolon N sau Nidoflor unguent,

Shin
| Shin a răspuns:

Eu folosesc de cativa ani Bodygroom-ul de la Philips care e in link si pot spune ca e destul de bun, mai ales la pretul lui.
Numai bine, Shinwinking

| baietzelu a răspuns:

Nu e grav.
Incearca sa dai cu balsam dupa ras, crema de galbenele.
Nu da cu aftershave, ca o sa te usture. Nu e grav, e o iritatie normala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scarbos!

| gothsk8er a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e scarbos ci e ceva normal pentru orice barbat care nu vrea par jos.