| MISLO a întrebat:

Salut, am avut contact sexual cu iubita mea (neprotejat) am facut sex prima data in viață, ne-am dezvirginat amândoi, nu am ejaculat in ea si ea a luat pastile anticonceptionale, in fine, nu e vorba de o sarcină, dar dupa contact, deși am folosit puțin lubrifiant, m-am iritat pe penis pe pielea ce acoperă capul si am observat ca pe langa capul penisului am ca niste zimți, deci chiar la baza capului penisului, pe ambele părți. Si dupa m-a usturat acea iritare. E normal asa ceva? Fiind prima data? Si e normal sa am ca niște zimți la baza capului penisului, pe cap dar la baza

Răspuns Câştigător
22 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Lubrefiantul se foloseste la sexul anal sau la oamnii batrani, care nu se mai umezesc natural, fiind la menopauza si andropauza.
Tinerii care se iubesc si se excita unul pe altul NU au nevoie de lubrefiere, fiindca ii poate irita.
Spala penisul cu apa calda si sapun dimineata si seara si ia o pauza de cateva zile de la sx si masturbare, ca sa dispara iritatia.

| Hammurabi a răspuns:

Am înțeles că a fost prima dată când ai făcut sex.
Dar e și prima dată când ți-ai studiat penisul și ai văzut acei "zimți"? laughing

| MISLO explică (pentru Hammurabi):

Da bro, si am 18 ani laughing si zici ca e normal? Acei zimți, nu stiu cum sa le zic. Nu m-am masturbat niciodată.

| Hammurabi a răspuns (pentru MISLO):

Da, sunt normali. Așa au majoritatea băieților. Mai pronunțați sau mai puțin vizibili. Depinde de la persoană la persoană.

| MISLO explică (pentru Hammurabi):

Si ăia au rol pentru a satisface mai bine fata?

| Hammurabi a răspuns (pentru MISLO):

laughing Habar n-am dacă satisface mai bine o fată.
La penisurile circumcise (cum e și cazul meu) nu prea apar.

| MISLO explică (pentru Hammurabi):

Gata, ms bro, m-am speriat si eu ca un noob, nu am atâția dar sunt cativa PP.
Tu cati ani ai?

| Hammurabi a răspuns (pentru MISLO):

32.
Nu-i problemă, nimeni nu se naște învățat. Le mai afli pe parcurs.

| MISLO explică (pentru Hammurabi):

Eu am penis necircumcis, nu stiu daca e bine si mărimea 17 cm la 18 ani, pare ca e mic. Iubita nu a zis nimic despre marime

| MISLO explică (pentru Hammurabi):

Pot sa te intreb ceva?

| Hammurabi a răspuns (pentru MISLO):

Ok, spune.

| MISLO explică (pentru Hammurabi):

Daca vrei imi zici, daca nu, nu, cati cm ai la penis?

| Hammurabi a răspuns (pentru MISLO):

laughing
Man, stai liniștit că atât cât ai, e bine.
Nu mai încerca să faci comparații că e fără noimă și fără relevanță.
Mai bine luptă să te dezvolți ca persoană, ca inteligență, ca mod de comunicare și abordare, pentru că altfel, vei risca să faci doar pipi cu el și dacă e de 20 cm.
În al doilea rând, te stresezi degeaba.
Pentru că atât cât te-a dotat natura și genetica atât va fi penisul tău. Trebuie să te împaci cu el și cu mărimea lui dacă vrei să fie de partea ta atunci când vei vrea să te ajute. laughing

| MISLO explică (pentru Hammurabi):

No, si eu am vrut sa intreb inca si de grosime laughing laughing)

| MISLO explică (pentru Hammurabi):

Nu ma concurez cu alții?, doamne ferește, si sper sa nu fii sunat a gay intrebarea mea, aia pe sec despre tine. Ok bro

| MISLO explică (pentru Hammurabi):

Macar, daca știi, e bine cat a fost 20 minute partida?

| Hammurabi a răspuns (pentru MISLO):

Și asta e total relativă.
Depinde de parteneră.
Pentru că unele ajung la orgasm în 15-20 min. iar apoi trebuie să te oprești pentru că nu prea mai suportă continuarea.
Altele, și după ce au avut primul orgasm pot continua și au orgasme multiple.
Altele ajung la orgasm mult mai greu, după mai mult de 20 de min.

Deci trebuie să-ți cunoști partenera.
Totul e relativ. Depinde de "îndemânarea" ta și de tipicul partenerei.
Cam mereu e necesară o perioadă de acomodare.
Destul de rar se întâmplă să iasă perfect din prima.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MISLO):

Lasa 20 minute, daca iubita ta nu sa plâns de marime, grosime si durata, nu i bai. E f bine 20 min prima dată

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba, cine mia întrat în cont? laughing daca nu-s acas un pic, tu sari la pc ul meu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Is primul care afla ca ți-ai pus-o prima data laughing

| Lorena6879 a răspuns:

Păi, si iubitul meu are asa ceva, e normal. Data viitoare, lubrifeaza mai binelaughing
Nu fii disperat dupa marimi, ai 18 ani, nu mai crește si si asa majoritatea fetelor prefera un penis mediu, nu urias 20+.s nu mai ia prietena ta anticoncepționale. In viitor poate sa aiba probleme. Folosește prezervativ, si asa nu te mai iriti. Sănătate laughing

| MISLO explică:

Suntem amandoi sănătoși, nu avem boli cu transmitere sexuală