| Y3aaHH a întrebat:

Am descoperit un shake pe care il beau cu 1-2 ore inainte de antrenament:
250 g de branza de vaci
2-3 portocale
1 banana
suc de mere
TOATE FACUTE LA BLENDER.
Mie mi se pare foarte bun, este hranitor si gustos. Bun, acum vroiam sa va intreb daca poate sa-mi dauneze la ceva. Am baut de multe ori si n-am patit nimic. Credeti ca are ceva daca beau aproape in fiecare dimineata(pe la 8)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ioana12345 a răspuns:

Branza trebuie sa fie degresata, daca nu, are cam multe grasimi.
si sucul de mere e proaspat stors? sau e din comert?

| Y3aaHH explică (pentru ioana12345):

Branza degresata si sucul proaspat stors

| ioana12345 a răspuns (pentru Y3aaHH):

Perfect!

3 răspunsuri:
| tinaHd a răspuns:

Nu dauneaza pentru ca contine fructe si lactate e chiar sanatos:*:*