| phantom2k a întrebat:

Salut, am doua intrebari una fiind putin penibila happy, acum cateva saptamani desfaceam un motor de masina, si m-am taiat la deget(inelar) va dati seama fiind un motor era si ulei, am dat cu apa pe rana si mi-a pus mama niste pansamente cu betadina cred, s-a inchis rana dar tot umflat e, si ma doare cand incerc sa il misc, se va retrage in timp? si urmatoarea intrebare care o adresez doar sa fiu eu impacat sa zic asa si e ciudata fiind baiat happy, tot ma doare sfarcul stang la atingere, semnifica ceva asta sau e pur si simplu o simpla durere?! Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SpyG a răspuns:

Iti va trece cu timpul, doar daca nu e infectat, daca e rosu inchis, s-ar putea sa fie, si trebuie sa mergi la doctor...
Iar la a 2-a intrebare, este cv normal la un baiat... Si eu am patit-o, iti trece in 1-2 zile happy Funda?

2 răspunsuri:
| Kogaion a răspuns:

La prima da, cel mai probabil va trece in timp, la 2a si eu am patit ceva de genul dar la ambele sfarcuri si din cate am discutat si prietenii mei, si ei au patit asta, dar daca persista mai mult de o saptamana poti merge la medicul de familie pentru o discutie. Multa sanatate!

| CristianCioranu a răspuns:

Degetul e normal sa fie umflat, ca a suferit o trauma puternica. Daca e prea rosu si face puroi fuga la medic. Pentru a doua intrebare e bine sa te vada cineva autorizat