| anonim_4396 a întrebat:

Salut, sunt baiat am 17 ani si de cateva zile mi s-a umflat sfarcul stang, mi-a aparut ceva tare ca o piatra si ma doare tare la orice atingere, cel drept este moale, perfect normal. Ce spuneti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Allemando a răspuns:

Salve!
Este cât se poate de normal, este o schimbare care ține de pubertate și de modificările hormonale. Nu e cancer happy
Sper că te-am ajutat!

| 3litecrew a răspuns (pentru Allemando):

Salut! crezi ca acum totodata voi avea si explozia in inaltime? deoarece am ramas mic de inaltime (167cm) nu prea am mai crescut deloc in ultimii ani. Taica miu este foarte inalt are vreo 180 maica mea 170. Si taica miu tot asa era cat mine si pe la 17-18 ani a crescut pana la 180 intr-o vara. Ce spui?

| Allemando a răspuns (pentru 3litecrew):

Poate că da, eu pe la 14 ani am ajuns la 175. Dacă tatăl tău a putut... happy