| Matyi a întrebat:

Salut am facut analize de sange si zice AC ANTI EPSTEIN BARR - 22, 19NTU (normal ar trebui intre9si11NTU)nustie cineva daca este o problema mare sau nu oricum ma duc la medic dar sunt curios multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ar trebui sa te duci la medic. Ai avut sau ai mononucleoza infectioasa (depinde daca anticorpii sunt IgG sau IgM).

1 răspuns:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Citeste ce au zis altii despre aceasta analiza:
http://forum.romedic.ro/......34867.html