| Crisstinayy12 a întrebat:

Ce inseamna

Epstein barr 4, 61

Epstein barr 0, 03

Epstein Barr 9, 01

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te uiti si cauti valoarea daca se gaseste in rubrica de negativ, neconcludent sau pozitiv. In principiu, e bine sa ai IgG pozitiv si IgM si IgA negative

| Nadeko a răspuns:

Bună. Virusul Epstein-Barr este un herpesvirus care provoacă mononucleoza infecțioasă. El se poate transmite prin salivă de aceea i se mai spune și boala sărutului.

| Crisstinayy12 explică (pentru Nadeko):

Buna, asa au iesit analizele si vreau sa stiu daca am

| Crisstinayy12 explică (pentru Nadeko):

Am in dreptul lor : Negativ, neconcludent si pozitiv

Ce inseamna

| Nadeko a răspuns:

Ce apare în dreptul lor? Pozitiv sau negativ?

| Nadeko a răspuns:

Nu sunt nici medic și nici nu am analiza în față, dar cred că este posibil să existe boala. Poate te ajută asta și poți verifica tu exact ce scrie în analize. http://www.labtestsonline.ro/tests/EBVAntibodies.html?tab=3
Dar sfatul meu este să te duci la medic să îți explice exact. Multă sănătate!