| david80 a întrebat:

Salut, am facut rubeola, cel putin asa cred
Am avut un fel de laringita cred... am ragusit foarte tare, ma durea gatul ingrozitor. Dupa vreo 3-4 zile mi-a trecut apoi in urmatoarele 2 zile mi s-au umflat ganglionii, unul pe gat iar altul dupa ureche (din care curge puroi daca apas pe el)...
dupa aceea am fost afara, iar cand am intrat in casa m-am trezit cu cateva bubite pe abdomen. 15 minute mai tarziu, aveam fata plina de bubite la fel si abdomenul, spatele, iar pe maini foarte putin, pe picioare nu am nimic (cel putin momentan), tusesc foarte putin, ma deshidratez foarte repede, febra nu am facut momentan, am dureri abdominale.
Am o intrebare : Daca pot aparea varsaturi sau stari de voma ( ma tem foarte tare de asa ceva)
Vreau sa ma asigur daca am rubeola sau altceva.
Funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu mergi tu la un doctor si ceri sfaturi pe aici? Care sfaturi nu pot fi bune intotdeauna.Doctorul iti poate da si o scutire medicala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si noi cu ce sa te ajutam ca nu suntem doctori.Scrie destul de clar cu rosu ca raspunsurile au doar o valoare orientativa deci nu trebuie sa te bazezi pe ce raspunsuri sunt aici.mergi la medic, medici nu stau pe net, asculta-ma.