| boss97 a întrebat:

Salut.Am fost ieri la control la spate si am aflat ca am discopatie lombara,si am primit si tratament,asta din cauza ca mi-am fortat muschii, multa munca si ridicari.Am implinit recent 17 ani si nu vreau sa traiesc cu impresia ca voi avea probleme toata viata cu coloana...Ce sa fac? :/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Ai tras de fiare sa faci muschi? din pacate vei trage toata viata, si se poate ajunge si la operatie.http://www.infoleac.ro/sanatatea-ta/116-exericii-pentru-discopatie-lombara

| boss97 explică (pentru express11):

Nu am tras deloc de fiare, am muncit prea mult acasa la lemne etc...de asta

| express11 a răspuns (pentru boss97):

Imi pare, rau.de acum incolo sa ai grija la frig, si la ridicari de obiecte grele.cumpara un brau. face ok.

| neutrino a răspuns:

Urmeaza tratamentul si sfaturile primite din partea medicului. Nu mai trebuie sa ridici nimic greu.