| andreiz123 a întrebat:

Salut am nevoie de ajutor imi vine sa vomit de 2 saptamani in continuu imi e frica sa nu am ceva hepatita grava sau nu mai stiu eu ce am 14 ani si faza e ca sunt igienic si am pofta de mancare dar in ultimul timp am devenit cam traumatizat in ghilimele pentru ca,,,, chiar acum 2 luni mi-am facut niste analize la ficat si totul absolut totul era ok, iar acum daca ma gandesc la orice imi vine sa vomit oricum uneori am o stare de disconfort cu putina grata si ma balonez. Materia fecala si urina sunt galbene daca asta va intereseaza oricum maine ma voi duce la un control (poate) oare ce sa am?
scuzati-ma de greseli dar sa ma corectez cand scriu este ultimul lucru la care ma mai gandesc IN ACEST MOMENT

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Criterion a răspuns:

Trebuie sa te prezinti la medic neaparat.
Materiile fecale galbene pot fi rezultatul unei disfunctii de la nivelul vezicii biliare. De asemenea, infectia cu Giardia Lamblia sau alte infectii ale tractului gastrointestinal de natura virala, bacteriana sau parazita, pot provoca o diaree de culoare galbena.

http://www.sfatulmedicului.ro/......cale_11845

| DomnisoaraPapusica a răspuns:

Daca materia fecala e galbena, este posibil sa fi predispusa la hepatita...
Cel mai bine este sa faci un control, foarte bine ca mergi astazi.

E bine ca nu ai vomitat pana acum. Si eu am trecut prin asta acum cativa ani si s-a dovedit ca am o gastrita duodenala acuta, adica de la prea multe antibiotice s-a distrus flora intestinala si s-a cam "stricat" stomacul.

Sper ca vei fi bine! Pupici!