| Choasmakerangel a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi(sunt cam ametit)n-am mai baut de aproape o luna si ceva pentru ca n-am mai vrut sa beau si totusi azi am baut iar,nu stiu ce m-a apuact, treaba e ca vreau sa ma las de tot de aclool sa nu mai beau deloc. Puteti sa-mi spuneti niste pastile de vomitat in caz de beau alcool sau un sfat util.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

Doamne ferește, ce pastile? îți distrugi ficatul cu chestia asta.Trebuie să ai voință, bea o bere fară alcool, bea moderat.Un pahar de vin la masă este mai mult decât recomandat.Deci se poate, nu trebuie să te abții dacă vrei o gură de bere, o gură de vin, chestia este să știi când să te oprești.

| untu a răspuns (pentru AnaBejenaru):

Nu exista bere fara alcool!

| AnaBejenaru a răspuns (pentru untu):

Cum să nu existe?

| minrest a răspuns:

Tu ai probleme cu alcoolul, care nu ai baut o luna? Sa fim seriosi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Felicitări pentru curaj. Ține-o tot așa! Ai băut și tu un pic azi. Nu se pune. Dar de mâine reiei 'dieta'

| 393Dan a răspuns:

Chiar daca si te scapi o data, sau de 2 ori, sau de o mie de ori, principalul e de fiecare data s-o iei de la capat, sa nu te lasi descurajat si niciodata sa nu renunti. O iei de la inceput si incerci data asta sa te tii si mai mult.
Ce-ar face Goku?

| Alfred0703 a răspuns:

Simplu, nu mai bea.