| Dga93 a întrebat:

Am nevoie de raspunsuri 100 % profesioniste! Imi puteti spune daca imi pot face transplant de piele, adica auto transplant de piele in zonele unde am cicatrici cheloide aparute in urma acneei secere din clasele primare ..acum am 19 ani si nu mai suport sa am pe corp aceste cicatrici...va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MedRex a răspuns:

În primă instanță se rezecă cicatricile cheloide și eventualele defecte se corectează nativ, iar grefa de piele autologă dacă defectul este mai mare.

| derEinzelgängerWolf a răspuns:

Nu sunt in tema, însă nu cred ca e nevoie sa mergi atât de departe.In ziua de azi exista produse dermatologice foarte eficiente.Incearca sa mergi la un dermatolog bun si poate te va ajuta.Bafta!

| Dga93 explică:

MedRex,scuze, dar nu inteleg nimic din ce ai scris pentru ca ai scris cred ca cu diacritice si nu se intelege, te rog sa-mi mai lasi inca un raspuns in care sa fie si mult mai explicit! Multumesc!