| hgfsdi a întrebat:

Salut,am nevoie de sfaturi ma doare burta in partea de jos de 2 zile si nu stiu cauza,asta dupa ciclu ma doare si dupa relatii sexuale, nu am pofta de mincare poate si de asta ma doare sau am racit? si am nevoie de sfaturile voastre, poate este alta cauza ati avut asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| NoOrdinaryHuman a răspuns:

In cel mai bland caz da, o raceala pe care o tratezi tinand zona la caldura si consumand multe ceaiuri fierbinti.In cea mai rea varianta daca tot continua e posibil de la chisturile ovariene, ori ti se fac ori stiai ca le ai deja dar nu te-au deranjat.Ele pot afecta comportamentul ovarelor destul de mult in anumite circumstante.

| hgfsdi explică (pentru NoOrdinaryHuman):

Mersi mult de sfat dar oare poate fi sanse sa ramas insarcinata.

| gabriela2002 a răspuns:

Da sunt sanse sa ramai insarcinata dar depine cati ani ai

| hgfsdi explică (pentru gabriela2002):

17 ani am..ma tem asa de tare.dar poate am si racit, nu am greturi ameteli nu am cum pot sa fiu insarcinata

| bursuc001 a răspuns (pentru hgfsdi):

Simptomele de sarcină NU apar aşa de repede după instalarea unei eventuale sarcini...

Restul detaliilor ţi le-am dat într-un răspuns mai amplu, la o întrebare ulterioară!