| Luca3472 a întrebat:

am o intrebare de ceva vreme am o problema la degetul mijlociu de la mana dreapta. fix acum s-a intamplat... cand il misc odata pe zi se blocheaza! adica nu pot sa il misc de parca e rupt dar dupa 1 minut sau 2 isi da drumul de parca nu are nimic... este grav? m-am uitat la un documentar si am vazut ca se poate bloca permanent, este adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Fa o radiografie. Nu se blocheaza permanent, dar este un disconfort. Fa o radiografie de mana ca sa vezi cum stai cu articulatia si mergi la un medic reumatolog

| Luca3472 explică (pentru AdelinaC):

Ok multumesc frumos!

| sierra1 a răspuns:

Cred că l-ai folost prea mult, ridicându-l doar pe el, in sus

| Luca3472 explică (pentru sierra1):

Nu folosesc doar un deget folosesc mana adica pe toate le folosesc la fel de mult. acum a inceput toata mana sa mi se blocheze... o sa ma duc la un medic. credeam ca la un deget nu e asa grav dar vad ca a inceput si mana.