| PaulRaduuu a întrebat:

Am o masea care este jumatate cariata si jumatate ma doare cand o ating si se misca putin. E posibil sa mi-o scoata daca ma duc la stomatolog? Sau imi pune plomba? Nu este cariata foarte tare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LoveMe16 a răspuns:

Depinde de parerea medicului, daca radacina este sanatoasa ti-o curata si iti pune o plomba daca nu e, sigur ti-o scoate

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca se misca, atunci trebuie scos, radacina nu mai tine. Probabil ai si puroi la el.
In orice caz, odata miscat, nu te poti baza pe el, poate sa cada si singur in unele cazuri.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Numai stomatologul poate decide dupa ce vede ce este acolo.

| n1445 a răspuns:

Pai du-te si vezi, nimeni nu-ti poate pune un diagnostic in afara de un stomatolog. Micile probleme amanate azi devin probleme grave maine.

| PaulRaduuu explică:

Si doare atunci cand iti face anestezia aia? Simti ceva?