| Marius_Marius_2001_v6RH a întrebat:

Salut, am o problema cu nasul, cred ca am polipi.

Deseori sunt infundat pe nas, cateodata doar pe nara dreapta, in gat ma doare putin in general. Cand pun spray nazal ma desfund 6 ore. Ce am probabil? Polipi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu mergi la medic, sa te consulte si sa-ti faca investigatii medicale?
Ghicitul asta, nu te ajuta cu nimic, dimpotriva, pierzi timp pretios, permitand infectiei sa se extinda si sa-ti faca complicatii, pentru ca infectia netratata de la sinusuri, poate urca la creier.

| Yuoia a răspuns:

Daca ti se desfunda nasul cand folosesti spray, nu cred ca ai polipi. Dar nu e bine sa-l folosesti mult, dai in alte complicatii. Cel mai bine este sa mergi la un control orl.

| GrigoreCostinel a răspuns:

Daca nu poti respira si noaptea sforai, sunt sanse mari sa ai polipi.Eu m-am operat vara trecuta.

| Daniel_Onofrei_1990 a răspuns:

Du-te la un medic ORL-ist, este foarte probabil sa ai rinita alergica, daca simti si o presiune pe nari, ca o usturime.

| anonima237 a răspuns:

Bună! Mai bine mergi la un medic, de preferat unul bun și Îți faci nişte analize. Eu m-am operat la 7 ani, până atunci nu puteam să dorm noaptea, nu puteam să respir, respiram doar pe gură ca și acum.