| Adiiiiiii69 a întrebat:

Salut..am o problemă..de fiecare dată când mă ridic din pat îmi vine să leşin de ce? Mulțumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NoNameInAction a răspuns:

Problema ta vine de la un deficit de vitamine(anemie)-lipsa unei alimentatii corespunzatoare. In general, organismul tau are o concentratie mica de fier, de aici ametelile de scurta durata. Te sfatuiesc sa mananc mai multe alimente bogate in fier de exemplu patrunjel, etc... si daca problema persista, consulta un medic pentru niste analize de sange. Incearca sa nu te ridici brusc, deoarece schimbarea brusca a pozitiei corpului de la culcat la orizontal poate dezorienta receptorii. Sper ca te-am ajutat.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Problema ta trebuie văzută de medicul de familie, cât mai curând.
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cred ca cel mai indicat ar fi un set de analize
Poate fi o cadere de calciu/o glicemie scazuta/crescuta/stres/anemie.
Chiar ar fi indicat sa iti faci analize
Sarbatori fericitehappy

| Eastwood a răspuns:

Cadere de calciu!
Bea lichide : ciorbe, supe!
Cele 3 mese pe zi trebuie obligatoriu!

| Adry15252 a răspuns:

Probabil din cauza lipsei de calciu

| AcTy a răspuns:

Crește presiunea sangelui, nu e chiar așa normal si mi se întâmplă, mai pe românește intervine Greutatea G(FIZICA) asupra sangelui

| Raulinho06 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema, esti anemic cel mai probabil. Mananca multe legume, fructe, ciorbe, si mananca si multe lactate ( branza, lapte )