| Bogdan2503 a întrebat:

Salut, am o problema destul de grava, obosesc foarte foarte repede fizic la exercitii, la doar 15 ani, nu a aparut acum problema, oare am probleme cu inima? Intr-o zi la ora de sport trebuia sa facem ceva proba de viteza pe tot campul de aproximativ 300m, dus si intors si la intoarcere incepuse sa ma ia cu ameteala, stari de lesin si incepusem sa vad in ceata 10 15 min, eram si cat pe cat sa vomit, nu fac exercitii fizice, ma gandesc ca obosesc atat de repede din cauza ca nu sunt obisnuit cu efortul, dar totusi prea repede obosesc. Am incercat sa fac exeritii prin casa, dar ziua urmatoare ma dureau toate oasele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anyo1988 a răspuns:

Este foarte posibil sa fie inima si un control nu ti-ar strica insa exista si o mica sansa sa fie din cauza ca nu faci miscare suficienta, Oricum ar fi un control este bine venit nu cred ca e ok sa obosesti foarte repede ( si eu am probleme cu inima si obosesc destul de repede dar na asta e ) ai grija de tine si incearca daca poti sa mergi la un control, daca chiar este de la inima vei avea scutire de la efort.

| Bogdan2503 explică (pentru Anyo1988):

Sti unde as putea face un control?

| Anyo1988 a răspuns (pentru Bogdan2503):

Daca nu ma insel la un doctor cardiolog. ai grija de tine si ms