| feliciazavoraru a întrebat:

Am o problema maree...am pistrui si nu mai stiu ce sa fac sa scap de ele! Am incercat multe creme dar nici una nu merge! dati-mi metode naturale! Va rog mult, o sa va fiu recunoscatoare!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De pistrui nu scapi și nu mai sta stresată pentru ei că ești drăguță!
Poți face o terapie cu lumină pulsativă dar după vârsta de 18 ani!
Pa, pa.

| romanionu a răspuns:

Nu incerca sa scapi de ei... Pistruii sunt super big grin
Si eu am...imi placehee hee

| vlad_4846 a răspuns:

Nu vreau sa-ti dau sperante ...si eu am pistrui dar am avut mult mai multi cand eram mic(14 ani) acum(24 ani) mi-au mai disparut dar m-am obisnuit cu ei... eu am incercat ceva babesc dar fara prea multe rezultate:
apa de la vita de vie- dupa ce se curata vita de vie pui o sticla la un lastar sa strangi apa(se strange f greu-200 ml in 7 zile) si te speli dimineata si seara pe fata.

altceva nu stiu!

| valThina a răspuns:

Si eu am pistrui si nu ii mai suporthappy cum da soarele cum incep sa imi apara pe toata fata x( am incercat doar cu zeama de lamaie dar nu a iesit si nici cu ceai de musetel nu a iesit nici macar un punctulet.sad
cine zice ca pistruii sunt frumosi. poate voua va plac.dar nici nu stiti cat de naspa e sa se vada si mai ales vara.se vad foarte urat ca se inchid si ei la culoare daca stai la plaja si trebuie sa ii ascunzi cu tot felul de produsehappy

| yinna a răspuns:

Sincer e super crema de depigmetare de la ladys este accesibila si ffoarte buna pe baza de grepfuit si patrunjel. Rezultatele apar in 2 3 saptamani si crede-ma ca mie mi s-au mai decoloratt ca sa zic asa...BAFTA :X:*

| Sk8erGirl a răspuns:

Http://www.fistichiu.ro/Moda-Si-Tendinte/cum-scapi-de-pistrui.html Uite aici; x sper sa mearga multa bafta>:D< :x

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara de la farmacie crema de pete si pistrui de la Farmec, e foarte buna iar dupa cateva luni se vad rezultate.(si mama a incercat crema si chiar e buna).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am eu un leac foarte la indemana care merge foarte bine : iti stergi zonele afectate cu suc de lamaie iar dupa 15 minute te speli cu apa calduta. Evita zona de sub ochi pentru ca e sensibila la acidul din lamaie. La mine a fuctionat. Sper sa-ti fie de folos! Te rog fundita?happy

| georgyya a răspuns:

Ma numesc Georgiana sunt reprezentant Ladys si fac inscrieri la repr_ladys@yahoo.com