| CriSsuletSs a întrebat:

Hei, TPU am si eu o problema si poate voi ma puteti ajuta : am o multime de pistrui si mu stiu cum sa scap de ei am incercat cu tot felul de remedii dar nu merge (mentionez ca am pistrui doar pe fata) daca m-ati putea ajuta...ms

5 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna! Am vrut sa imi iau o crema de albit fata dar mi s-a spus ca decoloreaza pistruii sau chiar ii face sa dispara, asa ca i'ati si o crema de albit fata si da'ti cu ea banuiesc ca o sa functioneze, dar nu inteleg ce nu va place la ei, adica si eu am si imi plac foarte mlt, mie mi se pare ca sunt foarte draguti si fetele cu pistruii tot timpul vor parea un pic mai tinere decat sunt in realitate.

| HappyCandy a răspuns:

Daca ai peste 16-18 ani poti sa faci un tratament cu lazer. Eu la fel am, si am incercat cu suc de lamie dar se inalbeau insa pe putin timp. Mai sunt si creme ca Favisan, de asta stiam demult, am auzit ca si cu iaurt se primeste.dar mai stii. toate iaurturile au componente diferite si.

| MarYan00 a răspuns:

1. ce are? ...pana la urma asa esti tu..asa te-a lasat Dumnezeu
2.e ceva cu lamaie+bla bla...se spune ca merge thinking
3.mai cauta pe TPU ca sunt deja cateva intrebari asemanatoare.

ceau :p

| MiCutzZzaBruNeTzzIkcA a răspuns:

AM si eu aceaasi problema:
Mie m-i s-a spus sa imi dau cu smantana pe fata si sa las 10 minute..pana acum are efect adica au disparut o parte din ei si dupa ce tedai su smantana si stai 10 minute da-ti cu zeama de lamaie eu asa fac si imi este bine!winking

| Pisuuoi a răspuns:

Buna! Stiu un tratament babesc care ar putea da roade, si anume albusul de ou. Aplici seara albus pe zonele cu probleme, lasi sa actioneze toata noapte si dimineata te speli cu apa calduta.Depinde de tipul de ten acum...in caz contrar, fondul de ten este cel mai la indemana!