| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Am probleme cu anxietatea si am baut azi si imi e frica sa nu fi crescut tensiunea si am palpitatii.
Am baut cam o bere si niste shoturi mici in 5 ore

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce ai baut daca stii ca ai asemenea probleme. Niste shoturi mici pot fi prea multe la varsta ta.

| Violleta2022 a răspuns:

Cand ai probleme psihice precum anxietate, alcooul este total interzis si vad ca tu nu te-ai multumit cu putin daca ai baut si alcool tare si mult.

| Freya1 a răspuns:

În primul rand te sfătuiesc sa nu mai consumi alcool pe baza anxietății.Anxietatea nu trece, cel puțin nu asa si tu poți sa devi alcoolic.

Palpitațiile pot avea mai multe cauze, dar dacă persista sau sunt puternice mergi mai bine la medic.

Răspuns utilizator avertizat
| AlexandruIonescu86 a răspuns:

Consultă medicul. Alcoolul și anxietatea pot influența tensiunea și palpitatiile. Evită alcoolul pe viitor.