| Faurescu_Sorin_1973 a întrebat:

de ceva timp am tensiunea arteriala 130 cu 75 dar pulsul este cam mare 100 batai pe min.este ceva grav?
am si ceva probleme cu anxietatea, asta ar putea fi cauza pulsului mare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| daddy44 a răspuns:

Depinde de varsta..si da, are legatura si cu anxietatea