| Razvanel231 a întrebat:

Salut am si eu o intrebare.Ce riscuri sunt daca incep un ciclu de sustamed+danabol(2 fiole de sustamed pe saptamana si 4 pastile de danabol pe zi) Timp de 2 luni. Am 16 ani, 1.77,63kg. Vreau sa stiu riscurile si cum le pot evita. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este un tratament foarte agresiv. Discuta cu medicul tau exact de ce trebuie sa-l iei, care sunt analizele pe care trebuie sa le faci si cat de des (cam o data la 7-10 zile) si ce efecte edverse vei avea, asa incat sa le recunosti si sa apelezi la medic pentyru minimizarea lor. Intreaba daca problema ta nu poate fi rezolvata printr-un tratament mai bland, fara atat de multe pericole. La varsta ta, acest tratament va lasa sechele definitive si ar trebui folosit numai daca este o problema de viata si de moarte (desi nu inteleg cum iti este viata pusa in pericol fara el, dar probabil este ceva de gravitate extrema)

| Razvanel231 explică (pentru Brigaela):

Nu este pentru o boala sau ceva anume. Vreau cresterea masei musculare (nu in excess) de aceea vreau doar un ciclu de 2 luni.

| Brigaela a răspuns (pentru Razvanel231):

Este complet interzis sa iei asa ceva la varsta ta pentru doar atata. Risti sa mori, si sigur vei ramane cu sechele. Reclama urgent la politie persoanele care ti-a prescris si vandut asa ceva. Sunt cu adevarat criminali si vor face inchisoare

| Razvanel231 explică (pentru Brigaela):

Stai linistita gandirea ta este total comunista. Fiecare face ce vrea cu corpul sau. EU AM PUS DOAR O INTREBARE.

| Brigaela a răspuns (pentru Razvanel231):

Si eu ti-am raspuns. E adevarat ca, daca vrei, te poti sinucide in chinuri, dar sa incerci sa salvezi viata cuiva nu e comunist, e uman. dar exista oameni care nu vor si nici nu merita sa fie salvati. daca tu consideri ca faci parte din ei, este pacat, dar sunt convinsa ca vei gasi o metoda convenabila de a-ti lua viata.

| Cosmin86 a răspuns:

Nu asa se fac muschii, bagi steroizi ( cei mai toxici posibili ) 2 luni si ai muschi. Si cu steroizi si fara muschii se fac in ani de zile.

Si tu la 16 ani, cu doar 3 mese pe zi vrei sa-ti distrugi productia hormonala si testosteronul. O sa se duca dracu si muschii facuti in alea 2 luni, sa nu mai zic de sanatatea ta, care o sa fie la timpul trecut. sunt pentru sportivi de performanta si nici acolo pentru toti, pentru mr olympia si altele.

Acum poti baga 5-6 mese pe zi si eventual un shake proteic si glutamina ( pentru refacere ), e suficient.

Daca nu poti creste fara steroizi, nu o sa cresti nici cu steroizi.

Regula nr. 1 : muschii se fac pentru SANATATE ( ca orice sport in general ).

| Dragoslav a răspuns:

10 tab de paracetamol, conform prospectului, luate intr'o singura doza, duc la insuficienta hepatica si deces. 10 tab de Danabol, nu au facut in afara de migrene si stare de agitatie, nimic rau nicaieri in lume (google it).
Pentru un singur ciclu nu are rost sa iei asa ceva deloc. In primul rand, dupa primul ciclu va urma sigur al doilea, cel mai probabil alta combinatie de produse. In al doilea rand, rezultatele notabile pe care le vei avea, nu vor dura prea mult.
Efectele secundare trebuie tinute sub control, fii atent la ele si respecta produsele si ciclul pentru a minimiza efectele.