| MariusGret45 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare, de cand sunt mic si pana in prezent, avand 18 ani in prezent, merg si la sala de fitness, remarc de fiecare data cand execut anumite exercitii specifice pentru muschii umerilor, clavicula imi pocneste de nenumarate ori, dupa fiecare repetare, si nu numai la sala si cand ridic bratul in sus perependicular cu solul iar apoi il aduc la un unghi de 90 de grade tot pocneste, precizez ca nu ma doare dar totusi as vrea sa stiu daca e ceva de care ar trebui sa imi fac griji? As aprecia mult daca ati putea explica ce e de fapt, multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Dacă trosnesc genunchii înseamnă că există lipsă de magneziu în organism. Nu știu dacă și clavicula se încadrează tot aici. În locul tău aș întreba medicul de familie.