| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am si eu o oarecare problema.
Eu de obicei nu fac sport dar ieri am facut 30 de genoflexiuni 30 abdomebe, 10 flotari(Ca atat pot eu) si alte cateva exercitii.
Problema e ca dupa ce am germinat cele 30 de genoflexiuni imi tremurau picioarele ca dracu... ai de abia daca mai puteam sa merg cum trebui sau cand tineam muschii incordati iar tremurau.
Azi de dimineata erau chiar fierbinti pulpele de sus pana la genunchi si zona aia cand vreau sa ma aplec ma doarre destul de rau.
Eu am mai facut febra musculara dar asta ma arde putin cand pun mana si ma doare mai tare decat de obicei cand faceam.
Ce e oare? Trebuie sa fac in continuare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonima0702 a răspuns:

Cu siguranța poți continua cu exercițiile, dar după cum ti am zis având un program organizat si să începi încet încet, când vezi sau simți că poți face mai mult atunci da poți adăuga 10-20 abdomene, genoflexiuni etc in plus, bafta!

4 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Continuă cu exerciţiile!

| DrGoogle a răspuns:

E normal ca faci febra musculara daca nu ai mai facut miscare de mult, faci o pauza de 2-3 apoi repeti exercitiile pana se obinuieste organismul si nu ai sa mai faci febra happy

| Anonima0702 a răspuns:

S a intamplat pentru ca corpul tau nu este obisnuit cu sportul si ai făcut prea multe exerciții dintr o data, trebuia sa incepi cu puțin si dupa ce treceau zilele faceai din ce in ce mai multe, tu ti ai bruscat pur si simplu muschii si nefiind obisnuiti au cedat.

| TheSeventhSin a răspuns (pentru Anonima0702):

Si in cazul asta sa fac ma tin de exercitii dar mai putin adica cu jumate de cat am facut data trecuta?

| Anonima0702 a răspuns (pentru TheSeventhSin):

Cu siguranța poți continua cu exercițiile, dar după cum ti am zis având un program organizat si să începi încet încet, când vezi sau simți că poți face mai mult atunci da poți adăuga 10-20 abdomene, genoflexiuni etc in plus, bafta!