| collapse2001 a întrebat:

Am si eu o problema cu dantura, eu pana acum o aveam frumoasa, doar ca acum dintii de jos incep sa mi se desparta, se vede un negru asa intre ei ( adica spatiu gol) si arata destul de urat acum. Chestia asta am observat-o acum cateva luni iar acum in saptamana asta mi s-au parut si mai despartiti, si mai mereu imi intra in mancare intre ei. Cum ii pot sa fac macar sa ramana asa ca acum? ( pentru ca sunt ok cum sunt acum) sau din ce cauza s-au facut asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Tartru!
Spala-te mai des pe dinti bre!

| collapse2001 explică (pentru mudokins78):

Ma spal de 2 ori pe zi boss, ii am albi

| noink a răspuns:

Mergi si fa un detartraj. Merita banii. Se curata excelent, se mai albesc inca putin si dispare toata depunerea dintre ei.