| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema... destul de frecvent ma doare destul de rau testiculul drept. In trecut am mai avut problema asta la cel stang si a trebuit sa ma operez acum 2 ani. Am aceleas simptome. credeti ca trebuie sa ma operez din nou? Imi e destul de frica. dar si frica sa nu dau in cancer pentru o frica...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

La fel spun si eu ca să mergi la medic. Nu te îngrijora; încrederea în Dumnezeu este tot ce ai nevoie.

| SkyPilot a răspuns:

Se poate sa fie acelasi lucru, dar ar ma putea fi alte cateva cauze. Cel mai bine este sa mergi la doctor. Esti cam tanar pentru cancer testicular dar nu se stie niciodata. Consultul iti va aduce liniste.

| DrLolo a răspuns:

Este o problema destul de delicata cea mai buna solutie este sa te duci la medic nu trata problema cu indiferenta si nepasare du-te cat mai repede la doctor