| sandmonkey a întrebat:

Salut, as vrea sa dau la academia de politie dar am 4-5 masele cariate, cele din spate
nu sunt extrem de cariate dar sunt vizibile, o sa am probleme pentru asta sau e ok?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Rezolvă-ți cariile mai intâi din respect față de tine și apoi pentru o eventuală slujba

| sandmonkey explică (pentru sierra1):

Cred ca era logic ca n o sa stau cu ele asa toată viata, o sa merg sa le curat si sa-mi pun eventuale plombe daca e cazul, am 18 ani, nu 40, daca nu poti sa mi raspunzi la intrebare mai bine nu mai raspunde deloc

| sierra1 a răspuns (pentru sandmonkey):

și care era intrebarea de fapt?

| sandmonkey explică (pentru sierra1):

Daca 4 5 carii o sa mi faca probleme la vizita medicala

| sierra1 a răspuns (pentru sandmonkey):

"Cred ca era logic ca n o sa stau cu ele asa toată viata"

după cum intrebi, nu era logic deloc

| sierra1 a răspuns (pentru sandmonkey):

Depinde de profuinzimea lor.

| Salontanul a răspuns (pentru sandmonkey):

Din pacate "sierra1" are dreptate. Rezolvarea cariilor este prioritara. Ti-a raspuns foarte bine dar sunt unii (ca tine) carora daca nu le convin raspunsurile se apuca sa sara la gatul celui ce a raspuns. Tu vrei sa-ti raspunda cineva sau vrei sa ti se spuna ce crezi tu ca e bine? Pe cei de la medicina militara nu-i intereseaza ca tu ai carii sau nu. Pe ei ii intereseaza sa fie rezolvate prin plombare sau extractie. Deci, mergi urgent la medic stomatolog!

| Ava1231 a răspuns:

Nu cred ca are legatura una cu alta. Cel putin eu nu am auzit sa aiba. Nicio scoala nu ar trebui sa te excluda pe motive de rasa, sex, religie, anumite probleme medicale etc.
Eu de exemplu incep anul 1 la facultatea de stomatologie si inca am cateva carii. Asta ce ar inseamna... ca peste 2 săptămâni ei nu ma primesc la scoala ca am carii? Bineînțeles ca nu are legatura. Asa si la politie, nu ar trebui sa se puna problema. Ceea ce e ok e ca le vei rezolva in viitor.