| marcelboss a întrebat:

as vrea sa-mi pun in piercing in buza inferioara si nu prea am bani sa ma duc la salon. Imi puteti spune daca ma expun la vreun risc? apropo n-am experinta si am auzit ca daca imi curge prea mult sange pot intra in nu stiu ce soc. mersi anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| jana_2486 a răspuns:

Asteapta sa faci rost de bani big grin

| Alexandra_3922 a răspuns:

Nu stiu. adica daca esti curat pe maini si folosesti o branula noua ( nefolosita), nu cred ca ai sa patesti ceva...eu am avut si tot singura mi l-am bagat

| fryda a răspuns:

Mergi la salon!

| Oti a răspuns:

Risti si risti ff mult.Mai bine asteapta pana strangi bani si poti sa iti faci la un salonwinkingNici nu o sa te mai doara asa de tare si sti ca nici nu ai ce sa patesti ca doar esti supravegheata si in mainile unor profesionistiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aseara eu mi-am facut un piercing in buza[din nou] si nu mi-a curs sange sau sa ma doarahappy, daca vrei sa ti-l faci singura acasa, ar fi bine sa iti cumperi un cercel sterilizat[2-3 lei costa unul] ...si depinde in ce parte a buzei vrei sa iti faci, daca vrei sa iti faci in mijloc, te va durea foarte tare, daca vrei sa iti faci intr-o parte nu va dureahappy[