| ferdin a întrebat:

As vrea sa slabesc si as vrea sa stiu cum trebuie sa arate alimentatia mea (dimineata,dupa-amiaza, seara si ce ar trebui sa mananc intre mese)
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| alinadianaaa a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa incerci o dieta bazata pe orez, timp de 7 zile:
In prima zi n prima zi a dietei, consuma de trei ori pe zi, orez fiert in orice cantitate, bei numai apa.A 2 zi tot acelasi meniu doar ca mai bagi niste fructe de preferat cele care nu sunt prea dulci. Apoi in urmatoarele 5 zile sa consumi cel [utin un iaurt fara grasimi pe zi.

| dassy a răspuns:

Sper sa te ajute asta http://www.getfit.ro/......bire.html. Funda? ^.^

| miracle1314 a răspuns:

Uite iti spun eu ce fac.(apropo )poza de profil, e silueta mea.Incepind cu dimineata, cum te trezesti bea un pahar de 250 ml de apa, dupa 20 de min ia masa, apoi peste 1:30 min bea iar un pagar de 250 ml de apa, repeta asta in fiecare data cind i-ai masa si dupa.Apa este un tratament eficient, pentru ca insasi corpul nostru este 80 % alcatuit din apa.succese!