| BogAdrian a întrebat:

Astazi cand ma intorceam de la un magazin din apropiere a sarit un gandac / o insecta mare neagra pe piciorul meu stang, vreau sa precizez ca am dat-o jos dupa ce am observat-o pe picior(5-10 sec mi-a luat sa o observ). Acum nu este nici un semn de cap de capusa pe piciorul meu, doar pielea s-a inrosit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Intrebare1234675 a răspuns:

Buna, poate fi doar un tantar, sau o furnica ceva, si sa fi avut o recatie cutanata. Mai bine consulti un medic. Succes. Insanatosire grabnica.

2 răspunsuri:
| Raluca591 a răspuns:

Hei, nu cred ca este vreo problema, dar cumpara de la farmacie un gel (Fenistil) si aplica in acel loc, ca sa fii mai sigur.

| Camelia25 a răspuns:

De ce nu cauți pe internet cum e o capusa? Ele nu sunt negre și nici mari și nu intra sub piele