| WarHammer02 a întrebat:

Ati fost vreodata la psihplog? In ce consta o sedinta? Ce intrebari iti spune si daca v-a ajutat aceasta "vizita" la psiholog! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anoniiim1807 a răspuns:

Nu am fost.
Insa bănuiesc ca psihologul încearcă sa te ajute sa te descarci sa îți spui problemele si sa te ajute sa treci peste probleme si lucruri care te-au marcat. Lucruri care te-au dărâmat.
Întrebările îți vor fi puse in funcție de problema pe care o ai
Sigur te ajuta o vizită.

3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Intrebarile sunt toata munca psihologului, sa stii ce intrebari sa pui si cum sa le pui te face psiholog si daca ti le-am putea pune aici psihologul ar fi degeaba.
Intrebarile sunt pentru a te cunoaste pe tine si problema ta, sa vada de unde problema sau de ce ti-e frica, de cand a aparut, cum a aparut, cum te afecteaza si cum ai putea sa o rezolvi.

Răspuns utilizator avertizat
| Alexutza27 a răspuns:

Buna! Eu am fost, aveam atacuri de panica, credeam ca am vreo boala grava. Ca peste tot, depinde foarte mult de omul peste care dai in acel cabinet. La mine a fost o baba nebuna care a inceput sa rada de mine cand i-am povestit temerile mele. Mi-a sugerat sa imi varuiesc camera in alta culoare, sa imi pun tapet si alte lucruri. Stresul meu era provocat si de faptul ca nu prea aveam bani. iar ea imi spune sa pun tapet. Normal ca la 80 de lei ora pentru ea tapetul nu e scump. succes, iti doresc sa gasesti un psiholog bun si sa te ajute cu adevarat in problema ta! Sanatate!
Ps. Mi-a dat un test in care erau intrebari gen: cum te intelegi cu familia, ai vrut vreodata sa fugi de acasa, ai lovit pe cineva.