| Marius-Andrei_Olteanu_1996 a întrebat:

Salut! Au trecut aproape 2 luni de când am început sa am palpitații și dureri în piept, am renunțat alimentația nesănătoasa și din a bea sucuri, în continuare am palpitații, dureri în piept, când ma ridic din pat simt ca inima îmi bate mai încet și am o oarecare amețeală, palpitațiile au început sa fie tot mai dese. Am fost la cardiolog, mi-am făcut Ekg și ecograf la inima, a zis ca nu am nimic, de 2 luni iau magnerot, am luat și aspacardin 2 săptămâni, mai am 1 luna de luat magnerot dar simptomele nu se inbunatatesc deloc, nu mai sunt atât de stresat cum eram înainte, nu mai sunt nervos datorita muncii și a traficului, am plecat din tara și m-am angajat și sunt liniștit aici. Va rog, ajutați-ma, ce sa mai fac sa scap de chestiile astea? Deja chiar m-am saturat, nu mai pot nici sa dorm din cauza asta, va rog din suflet!
Am uitat sa menționez, mai am și dureri de spate, undeva prin mijloc spre stânga în partea de sus, probabil datorate activității fizice de la munca, cel puțin asa vreau sa cred!
La munca fac efort, ridic chestii destul de grele și nu obosesc dar când urc scările obosesc foarte tare!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Mi-e greu sa cred ca acolo in Germania nu vei avea mai mult succes incercand sa rezolvi cu aceasta problema de sanatate, spre deosebire de Romania.Din ce am mai citit la alti romani plecati, sistemul este mult mai ok.Acum na, depinde de fiecare, sigur sunt si exceptii.Multa sanatate!

| ioana748 a răspuns:

Incearca sa gasesti acolo unde esti ceva pastile pe baza de valeriana.
Era bine daca pe langa magneziu luai si vitamina B6.
Si SedatifPC ajuta dar nu stiu daca gasesti acolo.
Pentru somn Melatonina Jamieson are rezultate bune.
Spatele te doare de la munca este evident. Poti cere la farmacie ceva pentru durerea respectiva.
Multa sanatate,

| Lupică27 a răspuns:

Am palpitatii de ani de zile, am fost la cardiolog, am luat tot felul de suplimente, dar nu dispar. Mi-au aparut cand ma stresam extrem de tare dintr-o problema.
N-am dureri ca tine, si la mine palpitatii inseamna constientizarea batailor inimii si atat.

| Marius-Andrei_Olteanu_1996 explică (pentru Lupică27):

Și eu conștientizez bătăile inimii mereu, simt cum se umfla inima după îmi bate tare, sau sare peste o bătaie

| Lupică27 a răspuns (pentru Marius-Andrei_Olteanu_1996):

Nu stiu ce sa zic, ti-am zis la mine nu bate repede si nici nu sare peste batai, doar simt bataile si atat.
Cardiologul mi-a zis ca n-am nimic la inima.

| Lupică27 a răspuns (pentru Marius-Andrei_Olteanu_1996):

Mie calciul si potasiul mi-au iesit bine la analize.
Alte posibile cauze: Deficiente de nutrienti importanti cum ar fi
vitamina d3 si omega 3, de la amandoua ai palpitatii.
ia vitamina d3 si omega 3, ia cate o cutie din fiecare si fa proba.
Dar probabil va fi nevoie sa iei vreo 3 luni dar macar incearca sa vezi cum e.

| anonimulll12345 a răspuns:

Incearca extravalerianic - e fara reteta, se pune sub limba ia inainte de somn cel mai bine. Si eu am palpitatii desi la ekg arata ca is OK si extravalerianicu ma ajuta are efect imediat daca pui sub limba. Sau Extraveral dar asta e cu reteta

| Marius-Andrei_Olteanu_1996 explică (pentru anonimulll12345):

Din păcate nu mai sunt în România sa pot sa iau asa ceva, ma aflu în Germania

| Nikolas88 a răspuns (pentru Marius-Andrei_Olteanu_1996):

Apropo te duci cu telefonul îți faci poezia ce probleme ai și te duci la farmacie și dacă prinzi vreo nemtoaica bună la suflet te ajută cu indicații și îți poate da rețeta pentru problemele care le-ai enumerat ei au răspunsurile exact ca un doctor și nu te îmbibă cu medicamente de tot felul? În partea sănătății sunt top?

| ariel13 a răspuns:

Du-te la alt cardiolog.