| anonim_4396 a întrebat:

Salut, azi am facut skanderberg cu un coleg, dar ma doare foarte tare ulna (cred ca mi s-a umflat acolo) si tendoanele din incheieturi, mai ales cand apas acolo, ridic ceva cu mana aceea sau strang in palma. Ce fac sa imi treaca si sa nu ma mai doara.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Pune gheata si asteapta! daca nu trece atunci du-te la medic!
nu e de glumit cu skanderbergul!
un coleg de-a tatalui si-a rupt osul humerus la skanderberg ...si a stat cam un an cu probleme si operatii!
http://www.bonefractures.org/......dshaft.jpg