| Anonim693748285916472 a întrebat:

Azi de dimineata cand m-am trezit am avut urechea dreapta infundata
Se va desfunda sau va ramane asa pentru totdeauna?
Baiat, 12 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Ai un dop, nu va trece de la sine. Ori cumperi ceva de la farmacie pentru desfundat ori mergi la un orl si te ajuta doctorul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu se desfunda inseamna ca ai un dop si e bine sa mergi la medic, acolo te rezolva fara nici o problema.Sa nu care cumva sa incerci singur,sau sa iti bagi ceva ascutit,ca risti sa iti spargi timpanul,iar daca ai probleme cu auzul nu mai poti face niste meserii la care probabil te gandesti acum,si ma refer la alea - pilot, politist, capitan de vas, agent secret, spiderman...

| ChrisAK47 a răspuns:

Probabil ca ai un dop in ureche, vorbeste cu parintii!

| Andreea_Lazar_1996_OAzz a răspuns:

Cu siguranță nu va rămâne așa pentru tot restul vieții tale.E vorba doar de o mică răceală sau un dop format în ureche. Dacă nu îți trece în maxim o săptâmână, poți consulta un medic ORL.