| anonim_4396 a întrebat:

Aseara dupa ce am facut baie si m-am sters in urechi, urechea mea dreapta era infundata sad.
Nici acum dimineata nu s-a desfundat, ba din contra, e mai rau infundata.
Cum o pot desfunda?
Va rog!

Nu ca n-as auzii pe ea, dar ma supara senzatia. Zici ca as avea acolo 2 buldozere cu nisip.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai dop de ceara in ureche. Se mai numeste otita. Trebuie sa mergi la doctor. Ii spui problema si gata. Se revolva.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Hmm, acum 2 ani am mai avut chestia aia dar la cealalta ureche si acum nu mai am nimic la ea straight face

Deci, mersi de ideewinking

3 răspunsuri:
| maite13 a răspuns:

Te duci la un doctor, probabil ai dopuri de ceara...dar o sa-ti le desfunde si vei auzi foarte bine

| biancaoaie a răspuns:

Probabil ca ti-a intrat mai multa apa in ureche si tu cand te-ai sters in urechi ar bagat-o inauntru