| Alleexandraaa20 a întrebat:

Spirtul desfunda urechea infundata? pls

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu, du-te la orl

| iulian1302 a răspuns:

Buna. Raspunsul la intrebare este nu! Avand in vedere faptul ca urechea este cel mai probabil infundata din cauza unui dop de ceara, trebuie sa mergi la un consult de specialitate ORL pentru indepartarea lui si pentru spalaturi auriculare. Totusi, ce te-ar putea ajuta acasa ar fi apa oxigenata insa cel mai bine ar fi sa mergi totusi la un consult!