| Gabbby a întrebat:

Salut, Buna.La ce varsta e bine sa iti incepi viata sexuala (baiat )?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Undeva ideal eu spun ca ar fi dupa 17 ani la baieti si dupa 18 la fete.

| Lora a răspuns:

Pe la 15 16

| mihaibrasov a răspuns:

Cand ai bafta atunci o incepi. Depinde cat esti de urat. Cu cat esti mai urat cu atat o incepi mai tarziu. Daca esti si slabanog o incepi pe la 30 de ani.

| clauss a răspuns:

Cand te simti pregatit, cand sti ce trebuie sa faci, cum s o faci si indicat ar fi sa ai o partenera cu experienta

| sandy a răspuns:

Când ai ocazia, atunci începi viaţa sexuală. P. S. eu am început-o la 13 ani.

| AnaisC a răspuns:

Hello:
Dupa mine, 18.
Dupa pustii naivi din ziua de azi care se culca cu fete numai ca sa fie cel mai tare din gasca, si de la 13 ani.

| celmaifrumosdinlistata a răspuns:

Buna. Este bine in primul rand sa te documentezi inainte ce si cum despre acest domeniu, nu ca ar fi mare filozofie, dar trebuie sa stii macar lucruri esentiale pentru sanatatea ta si a partenerei tale. Acest pas trebuie facut atunci cand te simti pregatit atat fizic cat si psihic, depinde de tine cand si cum. In cazul in care vrei o parere cu refeire la acest aspect destul de delicat, este bine ca viata sexuala sa ti-o incepi de la 17-18 ani (asta nu inseamna ca esti fatalau) si neexperimentat, cu totii invatam chiar daca unii o fac pe interesantii si spun ca au avut "n" relatii, insa iti garantez ca daca ii iei putin mai tare, nu stiu nici lucruri elementare in ceea ce priveste SEXUL, in marea lui parte. Sper ca acum iti vei clarifica cat de cat ideile si-ti vei pune ordine in ganduri. O zi buna si ai grija de tine! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea varsta ideala ar fi 17 ani

| Poison_9734 a răspuns:

18 :-s

| aabc a răspuns:

Bună, indicat ar fi peste 16 ani. De asemenea este foarte important să te documentezi despre tot ce înseamnă sex. Tot la fel de important este să o faci cu cine trebuie, să nu regreți după. Prima partidă de amor este o experiență de neuitat și trebuie sa iasă bine. Succes.

aabc