| Mihnea_Coserea_1998 a întrebat:

Salut,bunica mea a facut o operatie laparoscopica de chist ovarian in urma careia i s-au extirpat ovarele si trompele.Ce complicatii pot aparea in urma acestei operatii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Complicatii nu va avea, daca operatia in sine este bine facuta.
In schimb, va avea consecinte caci, prin inlaturarea ovarelor, se suprima functiile acestora (functia secretorie, functia ovulatorie, gametogeneza)

1 răspuns:
| kitykity a răspuns:

Este recomandat sa consultati medicul ginecolog care, in urma examenului de specialitate va spune ce are.