| CatalinPTM a întrebat:

Salut, cand eram mic, nu cred ca aveam 1 an am avut mai mult probleme, deci: Suflu sistolic, am fost operat de hernie inghinala stanga si dreapta, am avut ocluzie intestinala, mai am probleme cu inima, cica am o gaura in inima, sunt operat la mana stanga, am avut muscatura inversa, port si acum aparat dentar. Vreau sa stiu cum m-am nascut eu? laughing adica care au fost cauzele atator probleme pe care le-am avut eu si inca le mai am.
Ofer funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Scorul apgar, comportamentul mamei in timpul sarcinii (daca a luat medicamente cu efect teratogen, daca a avut lovituri in abdomen, daca a fumat sau a consumat alcool) te poate ajuta. Intreaba parintii cat ai luat la nastere si asta iti va raspunde la intrebari. Posibil sa fi avut malformatii congenitale la nivelul valvelor cardiace si intestinului.
Pentru asta nu prea ai ce face, decat sa urmezi tratament potrivit semnelor si simptomelor pe care le ai acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ocluzie intestinala cauzata de ce?