| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Care este procentul persoanelor vaccinate anti Covid 19 din România?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SacuiuRobert926 a răspuns:

Intri pe stirioficiale.ro te uiti la cati s-au vaccinat(acolo la actualizare zilnica dat in fiecare zi trebuie sa schimbi link-ul de pe stirioficiale.ro) cu cel putin o doza si imparti la populatia romaniei(dupa worldometers.com) si inmultesti cu 100(daca vrei la suta)
In acest moment este 38, 8% vaccinati.

3 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Sub 40%

| TheStrategist a răspuns:

Aproape 40%