| DeliciouslyComplicated a întrebat:

Salut ce remedii aveti pentru parul gras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| betutzadragutza112 a răspuns:

Cumpara ulei de argan, iar inainte cu o ora inainte sa te speli aplica cateva picaturi la radacina firelor de par

12 răspunsuri:
| deea1919 a răspuns:

Buna!
Si eu am parul gras si am gasit din fericire remediul...nu am vrut sa folosesc chestii din astea cosmetice deoarece abia m-am frizat si imi sta groaznic si astept sa imi creasca din nou parul;

am cautat pe net si am gasit ca frunzele de nuc sunt bune pentru parul gras si pentru mai multe chestii regenerare etc.

Pune 100g frunze de nuc intr-un ltru de apa si clateste-te dupa ce te speli pe cap. Dupa ce te clatesti cu frunzele de nuc nu te clati cu apa din no, lasa-l asa sa se usuce.

PS parul se v-a inchide putin la culoare

| lor3nutza a răspuns:

Foloseste un balsam de subtiere il gasesti prin orice magazin

| Pearl01 a răspuns:

Buna! Prefer sa-ti dau un link : http://www.divahair.ro/......si_remedii unde iti spune exact ce te intereseaza, decat sa-ti spun ceva gresit.

| Bittza a răspuns:

Eu dupa ce ma spal cu sampon si balsam pentru par gras ma clatesc bine cu apa, iar la sfarsit ma mai clatesc odata cu zeama de lamaie happy

| DeliciouslyComplicated explică:

Multumesc foarte mult

| SecretNameAnne a răspuns:

Otetul e f bun.intai pune putin in cap.freaca.te f bine, apoi spala.te cu un sampon pentru par gras

| alex161090 a răspuns:

Eu am avut aceeasi problema si mi-am cumparat de la farmacie un sampon ''Nizoral'' dupa 3-4 spalari nu am mai avut nicio problema si nu este foarte scump cam 15 lei

| DeliciouslyComplicated explică (pentru alex161090):

Alex161090 banuiesc ca ti s-a ingrasat iar ca am folosit si eu tot soiul de sampoane "recomandate"

| alex161090 a răspuns (pentru DeliciouslyComplicated):

Nu! Ma spal de 3 ori pe saptamana si nu am mai avut nimic.ILstiu de la cineva care a avut mari probleme cu scalpul si il folosea

| octav99 a răspuns:

Sa te speli pe cap laughing

| DeliciouslyComplicated explică (pentru octav99):

Ba ratatule daca nu ai tu treaba cu viata nu te baga sa te afli in treaba ca nu impresionezi pe nimeni poponar infect ce esti

| DeliciouslyComplicated explică (pentru octav99):

@octav99 ba ratatule daca nu ai tu treaba cu viata nu te baga sa te afli in treaba ca nu impresionezi pe nimeni poponar infect ce esti