| YusukeUrameshi a întrebat:

Salut,cred ca am domit stramb si acum cand intorc capul spre stanga ma doare tare.E prima data cand mi se intampla.Acum trebuie sa stau cu capul spre dreapta si pot sa stau si putin drept. Aveti idei cum pot sa rezlov asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| BogdanDediu a răspuns:

Mi s-a mai intamplat si mie trebuie sa te dai cu o crema te duci la farmacie si ceri una pentru durere de gat!

| DrLolo a răspuns:

Ai făcut Torticolis e foarte dureros du-te la farmacie si cumpărați Mobilat gel si ia ibuprofen pentru dureri. poți contacta un cabinet de kinetoterapie pentru un masaj daca vrei sa scapi cat mai repede de durere

| Gumieni_Robert_1998 a răspuns:

Exact aceasta problema am si eu acum, chiar am pus o intrebare asemanatoare acum 5 minute, si eu caut remedii, poti incerca sa pui niste sare incalzita intr-un prosop si sa pui pe partea unde te doare, atinge putin cu mana partea stanga si vezi unde starnesti durerea, acolo pui sarea.

| DrLolo a răspuns (pentru Gumieni_Robert_1998):

Fa si tu la fel ce i-am spus lui

| Gumieni_Robert_1998 a răspuns (pentru DrLolo):

Cam in cat timp imi va trece? Am niste planuri pentru week-end si cu durerea asta nu pot nici sa ma uit in sus macar, si inca ceva. cum as putea sa dorm cu asa ceva?

| DrLolo a răspuns (pentru Gumieni_Robert_1998):

Pai durerea nu trece peste o zi îmi pare foarte rău sa îți spun asta te va tine cateva zile dar ți-am spus exista soluția de a apela la un cabinet de kinetoterapie din Orașu tau si suni si spui ca ai făcut torticolis si vrei o ședință de masaj așa scapi cel mai repede de durere

| Simpatic a răspuns (pentru Gumieni_Robert_1998):

Nu trece asa usor depinde de caz uneori dureaza cateva zile bune. 4-5 zile sau mai bine.