| Sawarekh a întrebat:

Salut, daca inca nu mi-a scos toate firele de la o operatie, am voie sa fac miscare?

Adica in asa fel in cat sa nu solicit aceea zona cu firele, sau pana nu mi le scoate pe toate nu e recomandat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ai fost bănui la doctor sa scoți acel fire da? De ce nu ai întrebat? Întrebați fraților orice doctorul, ca nu va ia gatu laughing e un om, este plătit pentru asta, sa te facă bine, sa iei răspundă la întrebări dacă ai întrebări.

Pe viitor întreabă doctorul, el iei zice mai bine ce poți, ce nu poți, ori nu trebuie sa faci, sa maniaci, sa bei, etc.

| Sawarekh explică (pentru relian):

Absolult, si o sa ma mai duc sa scot si ultimul fir.
Da il intreb, dar eu ca paranoicu i-am adresat multe intrebari incat ca ma simt usor prost daca il mai intreb si asta.

| relian a răspuns (pentru Sawarekh):

Iti dau un sfat,sau cum sa-i zic informatie,zii cum vrei.

Intreaba doctoru orice nu iti este clar, doctoru intelege ca omu se ingrijireaza de aia intreaba,nu-i problema.

Acu ce voiam sa zic. Inainte sa mergi la doctor, cu zile sau chiar si o luna inainte,notezi pe hirtie ce intrebare sai pui,pentru ca azi vezi,observi ceva si spui,uite asta trebuie sau vreau sa intreb doctorul. Insa cand ajungi acolo ai uitat deja ce voiai sa intrebi,ori uiti anumite chestii.
De aia e bun sa notezi pe o hirtie azi ceva miine altceva,ce crezi tu ca te inteteseaza sau vrei sa stii

Cind te duci la el scoti foaia si bagi, nu-ti fie rusine.
Lasi pe el prima data sa spuna sa te verifice, apoi zic, doctore am si eu cateva intrebari, nelamuriri si ie la rind de pe hirtia ta.

Eventual sa ai si un pix notezi daca e ceva de notat.

Eu asa fac, pentru ca am obsv cand ajungi acolo uiti multe ce voiai sa intrebi.

| lpavel a răspuns:

Daca nu soliciti muschii din zona operatiei ai voie!

| ReddY25 a răspuns:

Puțină