| Th3AbSinTh3 a întrebat:

Dupa fiecare raceala ma aleg cu o tuse care tine ceva timp... De ce?

Asa s-a intamplat si acum, am racit luni, azi nu mai am nimic, cel putin asa credeam, cum m-am dat jos din pat am inceput sa tusesc.

Am fost in primavara, dupa ultima raceala, la doctor si mi-a facut o radiografie la plamani si a spus ca n-am nimic, oare?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ar fi indicat sa faci o noua radiografie, eventual sa schimbi si medicul.
Raza este cea mai indicata.
O seara bunahappy

| Th3AbSinTh3 explică (pentru caramela):

Buna!

Dar altfel nu se poate? Nu mai vreau sa am fac radiografie, ma simt doua zile aiurea, am mai facut acum vreo doi ani una digitala, cica scade cu 80% riscul de cancer, poate, dar senzatia era aceeasi...

| caramela a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Sa te asculte un medic pneumolog, iar daca i se pare suspect, obligat vei face o raza.
Nu te juca cu sanatatea plamanilor tai!
O seara bunahappy

| OoBunnyoO a răspuns:

Poti sa mai faci o radiografie, sa mergi la un pneumolog sau sa iti faci un exsudat faringian. Iar in cel mai bun caz nu este nimic, ci doar gatul tau care se vindeca.