| Sooorin a întrebat:

Salut, de 2 zile ma cam doare in partea stanga a gatului ( pe interior, mai pe unde e curba aia in jos acolo ) nu ma doare decat cand inghit, si as vrea sa stiu daca e ceva grav sau e ceva trecator, si ce sa iau sa-mi treaca.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Posibil o inflamare a amigdalei! Mergi la medicul de familie să nu se complice!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Probabil amigdalele. Ar trebui sa mergi la doctor sa te vada. Si eu aveam probleme cand eram copil. Am facut gargara cu petrol lampant si doua lingurite de sare. De atunci nu mai am probleme.

| Mihaela1964 a răspuns:

Buna.Incearca gargara cu sare,merge si fara gaz, astfel:intr-o cana de ceai, pune apa calduta si o lingurita rasa de sare-de preferinta grunjoasa, amesteca si fa gargara cat mai adanc, cu ea.Alternativ poti manca lamaie cu miere.Bea multe ceaiuri caldute, de musetel, tei sau alte plante in care pune scortisoara macinata-e un puternic antibacterian.De multe ori mie imi trece cu remediile astea.Multa sanatate!