| MedeWede a întrebat:

De azi dimineata, de cand m-am trezit am o ureche infundata! Am auzit ca pot folosi alcool boricat. Este bun, adica isi face efectul, sau il cumpar degeaba? Cam cat costa? fundita...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| krmen a răspuns:

Exista la farmacie 'solutie auriculara' (asta e denumirea) costa pana in 10lei. E posibil sa se fi adunat cerumen si sa se fi format un dop de aici si senzatia de infundare. Dupa ce iti pui solutia o lasi sa actioneze 10 minute, apoi introduci un tampon micut facut din vata ca un dop care sa acopere tot orificiul auricular si te intorci pe partea cealalta ca sa se scurga si vata sa o absoarba solutia si eventual resturile de cerumen. Poti repeta procesul asta de 2-3 ori/zi. Sper sa te ajute raspunsul meu happy

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MedeWede explică:

Ce ai mah?